Šternberské hudební léto ozdobí Bujabéza, přijede i Zdeněk Bína
03. 07. 2014Celkem čtyři letní neděle zpříjemní obyvatelům i návštěvníkům města Šternberské hudební léto. Na Hlavním náměstí vystoupí olomoucká kapela Bujabéza, zpěvák Zdeněk Bína nebo skupina Nylon Jail.
V neděli 27. července zahraje šternberské akusticky-popové trio A další..., a to vlastní i cizí (Zaz, Katie Gray) skladby; zpěv a kytaru doprovodí perkuse.
V neděli 3. srpna se publiku představí Nylon Jail, projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby. Ve skladbách se mísí mnohé prvky, které jsou na první pohled zdánlivě nekombinovatelné. Kapela zformovaná roku 2012 v Olomouci tak vyvrací nejeden mýtus o žánrovém škatulkování.
V neděli 17. srpna vystoupí populární zpěvák Zdeněk Bína, známý z kapely -123min., kterou založil a v níž působil až do roku 2009. Nyní se však věnuje svému akustickému projektu, jehož kvality budou moci návštěvníci posoudit právě třetí srpnovou neděli.
Program završí v neděli 31. srpna koncert olomoucké kapely Bujabéza, která spolu hraje od roku 2008 a jejíž styl bývá někdy přirovnáván ke skupině Čechomor. Bujabéza vybírá folklorní texty nejčastěji ze sbírky Františka Sušila a následně je zhudebňuje; svým stylem se nejvíce blíží world music či folkrocku. Bujabéza vydala již dvě řadová alba.
Všechny koncerty začínají v 17:00 na Hlavním náměstí ve Šternberku a vstup na ně je zdarma. Chybět nebude ani bohaté občerstvení a možnost posezení a setkání s přáteli. Na Šternberské hudební léto zvou Městská kulturní zařízení a Město Šternberk.
Poslední změna 03. 07. 2014 09:43:27