Šternberk se dočká nového průtahu

27. 02. 2019

Rozbitá cesta přes Šternberk projde zásadní rekonstrukcí. S opravou vytíženého průtahu chce Olomoucký kraj začít ještě letos. Časově i finančně náročná akce spolyká desítky miliónů korun. Vysoké náklady pomohou snížit dotace.

Na investici se bude z větší části podílet hejtmanství, přispěje i šternberská radnice. Krajská rada už schválila zadávací podmínky soutěže. Její vítěz dostane zakázku na starosti,“ přiblížil postup hejtman Ladislav Okleštěk.

Krajský rozpočet počítá s náklady ve výši 90 miliónů korun, město má investovat dalších zhruba třiadvacet miliónů. Obě částky ale budou nakonec zřejmě nižší, a to právě díky soutěži na dodavatelskou firmu, ve které je hlavním parametrem cena.

„S realizací opravy průtahu chceme začít ještě letos. Dokončení akce plánujeme na rok 2021,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Šternberk se dočká nového průtahu     Ilustrační foto

Poslední změna 27. 02. 2019 12:16:43