Stavba nové interny ve Šternberku zdárně pokračuje

13. 11. 2020

Nemocnici ve Šternberku, kde pokračuje budování nového pavilonu interního oddělení, navštívil v pátek 13. listopadu náměstek hejtmana Dalibor Horák. Přímo na místě se seznámil s průběhem jeho výstavby.

„Stavba byla zahájena v květnu letošního roku a stavbyvedoucí mě ujistil, že tato investiční akce probíhá podle stanoveného harmonogramu. Jestli vše dál půjde podle plánu, pavilon by měl být předán do užívání pacientům, lékařům a zdravotnickému personálu v polovině roku 2022," uvedl během návštěvy náměstek Horák.

Interní oddělení šternberské nemocnice se nachází v historické budově a už neodpovídá současným standardům. Proto Olomoucký kraj jako vlastník zařízení rozhodl o výstavbě nového pavilonu. Projekt připravilo brněnské studio Adam Rujbr Architects a jedná se o dvojče nového pavilonu II. interny Fakultní nemocnice Olomouc, který byl nedávno předán do užívání.

Stavba je s ohledem na životní prostředí navržena jako pasivní, s rekuperací vody a vzduchu a instalací fotovoltaických panelů, což se příznivě promítne do budoucích provozních nákladů.

V přízemí najdou pacienti odborné ambulance, první a druhé poschodí je určeno pro standardní lůžková oddělení s dvojlůžkovými pokoji s vlastním sociálním zázemím, ve třetím poschodí bude umístěna jednotka intenzivní péče.

Stavba je financována z rozpočtu Olomouckého kraje se zapojením nájemného od Středomoravské nemocniční a. s., která nemocnici provozuje, část nákladů bude hrazena z dotace Ministerstva životního prostředí. Spolu s náměstkem Horákem se prohlídky stavby zúčastnil člen Rady Olomouckého kraje Ivo Mareš, který ve šternberské nemocnici jako lékař před lety začínal svou profesní kariéru.

Stavba nové interny ve Šternberku zdárně pokračuje

Poslední změna 13. 11. 2020 20:30:59