Startuje další ročník soutěže za společenskou odpovědnost. Přihlaste se i vy

06. 06. 2023

Dělá vaše firma nebo obec něco navíc, nad rámec požadavků legislativy? Příkladem jsou ekologické či sociální aktivity, které splňují princip takzvané společenské odpovědnosti. Pokud ano, přihlaste se do třetího ročníku soutěže Cena hejtmana Olomouckého kraje za společenskou odpovědnost.

„Být odpovědný v osobním životě je pro mnohé samozřejmostí, ale být společensky odpovědný i ke svému okolí, k zaměstnancům, firemním partnerům, občanům, to už samozřejmostí být nemusí. V našem kraji společensky odpovědné organizace i obce máme. Věřím proto, že se v letošním roce do soutěže zapojí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Soutěž je určena nejen pro firmy, neziskovky, školy a školská zařízení, ale i obce a živnostníky. Jejím cílem je zvýšit povědomí o principech společenské odpovědnosti a zviditelnit ty, kteří se ekologickými a sociálními aktivitami a férovým jednáním zabývají více, než vyžaduje legislativa.

„Každý ročník této akce mne utvrzuje v tom, že existují soutěže, které mají skutečný smysl. Uplatňování zásad společenské odpovědnost vede k budování dobrého jména a zvýšení konkurenceschopnosti. Bude mi i letos ctí ocenit ty z vás, kteří jsou v této oblasti aktivní,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Své přihlášky, včetně vyplněného sebehodnotícího dotazníku, můžete zasílat do 30. září. Olomoucký kraj rovněž připravil bezplatné online semináře pro jednotlivé cílové soutěžní kategorie. Konat se budou 19., 20. a 21. června. Účast není podmínkou přihlášení do soutěže. Všechny podstatné informace naleznete na www.cenykraje.cz

Termíny seminářů:

19. 06. 2023 od 9:00 do 11:00 hodin PODNIKATELSKÉ SUBJEKTY (do 50 zaměstnanců, do 250 zaměstnanců, nad 250 zaměstnanců)

+ MIKROPODNIKY

20. 06. 2023 od 9:00 do 11: 00 hodin ORGANIZACE VEŘEJNÉHO SEKTORU, vč. NNO (do 50 zaměstnanců, nad 50 zaměstnanců)

21. 06. 2023 od 9:00 do 11: 00 hodin OBCE + OBCE S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ

Startuje další ročník soutěže za společenskou odpovědnost. Přihlaste se i vy