Spolek Odpady Olomouckého kraje má nového předsedu správní rady

15. 06. 2017

Do vedení správní rady spolku byl včera zvolen náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš. Ve funkci nahradil Michala Symerského, který na svůj post rezignoval. Volba nového předsedy se uskutečnila v rámci letošního prvního jednání valné hromady spolku Odpady Olomouckého kraje.

„Intenzivně se zabýváme problematikou odpadového hospodářství a především budoucnosti likvidace odpadů v našem kraji. Na jednání valné hromady jsme řešili varianty a možnosti, které by v budoucnu byly v souladu s platnou legislativou a rovněž finančně výhodné pro členy spolku,“ uvedl Milan Klimeš, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a nově i předseda správní rady spolku.

Současný systém skládkování se v roce 2024 radikálně změní. Směsný komunální odpad už nepůjde vyvážet a ukládat na skládky. Spolek, který má v současné době 150 členů z řad obcí, hledá řešení k využití zbytkového směsného komunálního odpadu. Toto téma, včetně plnění krajského plánu odpadového hospodářství, bude stěžejním bodem na podzimním jednání valné hromady.

Spolek Odpady Olomouckého kraje má nového předsedu správní rady

Poslední změna 15. 06. 2017 10:17:09