Soutěž Podnikavá hlava: vítězný projekt chce usnadnit práci lektorům cizích jazyků

16. 06. 2016

Téměř šedesát originálních podnikatelských nápadů hodnotila komise v soutěži Podnikavá hlava, kterou posedmé vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Nejlepším z mladých podnikatelů se stal Tomáš Bednář s projektem TELP. Druhé místo obsadil Michal Halačka s projektem J-Sliding, pomyslný bronz si odnesla Jana Truksová s projektem Protein Bar. Finále se uskutečnilo ve středu 15. června v prostorách VTP UP.

Soutěž je určena začátečníkům i zkušeným podnikatelům. „Aby byly soutěžní příspěvky co nejlepší, mohli soutěžící svůj záměr diskutovat s konzultanty VTP UP. Pro zájemce jsme připravili dva workshopy zaměřené na marketing, propagaci, tvorbu rozpočtu a možnosti financování či panelovou diskuzi s minulými účastníky,“ vypočítal zajímavé nabídky pro soutěžící ředitel VTP Jiří Herinek.

Součástí soutěže byly speciální kategorie – Podnikatel v sukni (7 přihlášených) nebo nově zavedená kategorie Nejlepší vysokoškolák (13 soutěžících). Podnikatelem v sukni číslo jedna se stala Petra Kosejková s projektem výroby a prodeje výukových a zábavně-vzdělávacích pomůcek pro muzea a galerie s názvem Museum Know. V kategorii vysokoškoláků porota ocenila Terezu Štegrovou, která představila plán provozování bezodpadového bistra pro vegetariány s názvem Bistro Sedmero.

Podle náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Šoltyse si již Podnikavá hlava za dobu své existence vydobyla nezastupitelné místo mezi akcemi zaměřenými na podporu podnikatelského ducha v regionu. „Díky této soutěži se podařilo realizovat zajímavé projekty, které by bez pomoci odborníků z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci zřejmě zůstaly pouze v hlavách jejich tvůrců. I proto soutěž Podnikavá hlava Olomoucký kraj podporuje již od jejího vzniku. I v letošním roce na její organizaci poskytl dotaci 100 tis. Kč, a to v rámci dotačního Programu na podporu podnikání 2016.“ sdělil náměstek Šoltys.

„S výkony soutěžících jsem byl velice spokojen, prezentace jsou rok od roku kvalitnější. Vítězný projekt má vysoký potenciál uspět na trhu, a to nejen v uvedené cílové skupině. Těším se na další spolupráci s finalisty při rozvoji jejich projektů,“ vyjádřil se Petr Kubečka, business development manažer VTP UP.

Vítězný projekt myslí na lektory

Projekt Tomáše Bednáře s názvem TELP (teachers help) nabízí komplexní řešení administrativní části práce lektorů na volné noze.

„Do soutěže Podnikavá hlava jsem se přihlásil, abych zjistil názory odborníků na svůj projekt. Díky tomu jsem získal zpětnou vazbu týkající se nejen projektu, ale také svých prezentačních dovedností. První místo mě příjemně překvapilo. Finanční odměnu využiju okamžitě, už vím, co budu řešit s programátory,“ shrnul vítěz soutěže Tomáš Bednář.

Nejúspěšnější soutěžící získal jako odměnu pronájem kancelářských prostor v hodnotě až 150 000 Kč, možnost pravidelného mentoringu a konzultací svého podnikatelského záměru se zkušenými podnikateli a finanční odměnu ve výši 50 000 Kč. Soutěží Podnikavá hlava prošlo za dobu její existence více než 300 soutěžících.

Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a je podpořena podniky ERSTE, Business Angels Club, Czechinvest, Krajská hospodářská komora OK či Vinylové hodiny. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na http://www.podnikavahlava.cz/ či na Facebooku.

Soutěž Podnikavá hlava
Soubor typu pdfSoutěž Podnikavá hlava(214,7 kB)stáhnout