Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

v poslední době jsem párkrát zaslechl, že se s různými soutěžemi a anketami „roztrhl pytel“, že je jich nějak moc. Já si to ale nemyslím.

Jako děti jsme běhali podle fáborků o Partyzánský samopal, ti později narození v mnohem dobrodružnějším Svojsíkově závodu. Většina z nás v té době vyhrála fotbalový turnaj, soutěž v nejlepším přednesu, knížku za dobré chování či známky ve škole nebo alespoň balíček sladkostí za snahu na dětském dni. Soutěžení máme v krvi, jen si to už jako dospělí nechceme připustit.

Ale radost ze soutěžení nám zůstala pořád. Bylo to vidět na Julii Suché z Dubicka, jež vyhrála titul Babička roku Olomouckého kraje, hlavně díky své bezprostřednosti a originální recitaci.

Skvělá soutěžní a především přátelská atmosféra byla na multižánrovém festivalu hendikepovaných Nad oblaky, což můžu osobně dosvědčit jako člen poroty. Podnikatelé se zapojují do ankety EY Podnikatel roku Olomouckého kraje, která je ideální příležitostí pro propagaci malých firem. Letošní novinkou je anketa o Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje. Ta je povzbuzením pro lidi podnikající v oblasti cestovního ruchu – často jde o nadšence, kteří přípravě různých turistických aktivit věnují úplně vše, a přitom je málokdo zná. Myslím, že nastal čas to změnit a veřejně jim poděkovat. Tak jako všem dalším, kteří dělají něco pro své sousedy, pro svoji vesnici či město nebo dokonce pro celý kraj.

Když se něco roztrhne, většinou to chce pořádnou záplatu. V tomto případě to ale neplatí…

 

Ladislav Okleštěk
Hejtman Olomouckého kraje
© Krajský úřad Olomouckého kraje