Slovo hejtmana

Slovo hejtmana


Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení spoluobčané,

březen byl nabitý událostmi. Jen namátkou: Kraj zajistil financování lékárenské pohotovostní služby o svátcích ve všech pěti okresech. Rozhodli jsme o výrazné podpoře sportu v celém kraji, hlavně těch klubů, které se starají o děti a mládež. S ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a starosty obcí jsem jednal o kotlíkových dotacích i o tom, jak do naší suchem zasažené krajiny „vrátit vodu“. U příležitosti Dne učitelů jsem předal ocenění nejlepším pedagogům kraje, i když velké poděkování by si zasloužili všichni.

Ve výčtu událostí bych mohl pokračovat – všechny je najdete na webu kraje, na mých internetových stránkách www.ladislavoklestek.cz nebo na mém Facebooku a Twiteru.

Největší událostí byla návštěva prezidenta Miloše Zemana. Zavítali jsme do několika firem, jednali se starosty a zastupiteli, zastavovali se na zajímavých místech. Mimořádným zážitkem byla setkání s občany Hněvotína, Uničova, Šternberku a Konice – pan prezident vždy trefně okomentoval historii, současnost i vývoj hospodaření každého města (obce) a při odpovědích na otázky občanů se neobával ani těch méně příjemných.

Vidím to podobně: konstruktivní kritika je tím nejlepším způsobem, jak změnit náš kraj k lepšímu. Pište mi na emailovou adresu prohejtmana@kr-olomoucky.cz, je určena právě vám.

Ladislav Okleštěk
hejtman Olomouckého kraje
Olomoucký kraj na Facebooku Olomoucký kraj na YouTube Olomoucký kraj na Flickru Olomoucký kraj na Google Plus Olomoucký kraj na Twitteru Olomoucký kraj na Instagramu Olomoucký kraj na ISSUU