Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

možná si to v teple svých bytů neuvědomujeme, ale zima je pro Olomoucký kraj důležitější než jiná roční období. Právě počasí příštích týdnů a měsíců rozhodne, jestli bude zimní sezóna v horských střediscích v Jeseníkách, Rychlebských horách i na Kralickém sněžníku úspěšná. Sníh už tam sice dnes umí vyrobit i bez mrazu, ale čerstvé nadílce prašanu se nic nevyrovná.

Kvalitní zimní sníh představuje živobytí pro desetitisíce lidí, kteří v cestovním ruchu a navazujících službách pracují, a zprostředkovaně je tedy celý náš kraj na cestovním ruchu závislý. Úspěšnost podnikání v tomto oboru záleží – více než kde jinde – na vrtkavém počasí, kterému nemůže poručit ani hejtman. Navzdory tomu se snažíme pomáhat, proto také v letošním roce hejtmanství přispívá statisíci na údržbu běžkařských tratí. Vyznavači bílé stopy najdou díky krajské podpoře po celých Jeseníkách okolo 400 kilometrů upravených tras. Další podporu do „našich“ lyžařských areálů posíláme prostřednictvím cílených dotačních titulů pro rozvoj lyžařských zařízení.

Chtěl bych lidem z Jeseníků i návštěvníkům nejvyšších moravských hor popřát hodně sněhu, teploty lehce pod nulou a žádné lavinové nebezpečí.

Vám všem ostatním přeji advent a Vánoce plné radosti a pohody v kruhu vašich blízkých. A do nového roku vše dobré – ale o tom až příště.

 

Ladislav Okleštěk

Hejtman Olomouckého kraje

© Krajský úřad Olomouckého kraje