Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení občané,

květen je měsíc plný akcí pro veřejnost. Mohl bych vyjmenovat desítky těch, které byly opravdu kvalitní, od rybářských závodů mladých ve Velké Bystřici přes Hanácky glétováni v Loučanech, světově proslulou akci záchranářů Rallye Rejvíz, přehlídku recitátorů Wolkrův Prostějov nebo Duhový most v Šumperku, na který přijelo 400 dětí z rodin i z dětských domovů z celé republiky. Ve všech regionech kraje proběhlo mnoho koncertů, festiválků, stavění a kácení máje, hasičských slavností, školních akademií i sportovních turnajů…

Takto bych mohl pokračovat ještě dlouho a stejně bych na něco a na někoho zapomněl. Některých akcí jsem se osobně zúčastnil, v mnoha dalších případech jsem hovořil s pořadateli nebo jsem si alespoň přečetl zprávu o jejich průběhu. Většinu z nich pořádají srdcaři, kteří po práci, ve svém volném čase, většinou zdarma nebo za symbolickou odměnu dělají něco pro ostatní. Velmi rád bych jim za tuto práci poděkoval. Není v mých silách udělat to osobně, tak alespoň takto prostřednictvím zpravodaje: DÍKY!

Stejné poděkování, ovšem ještě s vyšším stupněm důležitosti, patří všem dobrovolným dárcům krve. V květnu jsem předal Zlaté medaile profesora Jana Janského za 40 bezplatných odběrů a na začátku června Zlaté kříže za 80 odběrů dárcům z celého Olomouckého kraje. Pohled do očí a potřesení rukou s těmi, kteří dávají kus sami sebe ve prospěch nás všech, byl pro mě mimořádným zážitkem.

S úctou

 

Ladislav Okleštěk
hejtman Olomouckého kraje
© Krajský úřad Olomouckého kraje