Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk hejtman Olomouckého kraje

Vážení občané,

původ slova prázdniny je sice jasný, ale jeho význam dodnes nechápu. Vždyť už jako školáci jsme rozdávání vysvědčení brali jako začátek velkého dvouměsíčního dobrodružství, které bylo rozhodně plnější než nudné školní dny. A v dospělosti se pro většinu z nás stalo období prázdnin ještě náročnější než běžné měsíce. Na dovolené je třeba poznat vše zajímavé v okolí hotelu či kempu, takže se od rána do večera nezastavíte. V práci musíte zastoupit ty, kteří se zrovna „válejí“ u moře, takže chodíte domů až večer. A když už si vezmete pár dní volna „jen tak“, je třeba se postarat o děti, které nemají školu, nebo v pozdějším věku zajistit program pro vnoučata. Tak jaképak prázdniny? Plniny jsou to!

Vše výše uvedené je samozřejmě trochu nadsázka. Letní měsíce přímo vybízí k odpočinku, relaxaci a poznávání nových míst. Pokud ještě nemáte jasno, kam vyrazit, zkuste se podívat na mapu našeho kraje. Myslím, že na ní najdete spoustu míst, kde jste ještě nikdy nebyli, a která stojí za návštěvu. Ať už jde o historické skvosty, přírodní zajímavosti nebo nové atrakce, které vyrostly na mnoha místech kraje v posledních letech. Nejlepší nápovědu najdete na Turistickém informačním portálu Olomouckého kraje (www.ok-tourism.cz), kde je také návod, jak si pořídit Olomouc region card a tedy i výrazně ušetřit.

Budu rád, když mně napíšete na můj email prohejtmana@kr-olomoucky.cz, jak jste si dovolenou užili a co se vám v kraji nejvíce líbilo. Nebo naopak náměty, kde vidíte příležitost pro zlepšení.

 

Ladislav Okleštěk
hejtman Olomouckého kraje
© Krajský úřad Olomouckého kraje