Slovo hejtmana

Josef Suchánek - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

na jaro se lidé většinou těší, a já zrovna tak. Letos jarní měsíce přinesou kromě pěkného počasí a probouzející se přírody také rozvolnění některých protiepidemických opatření, která souvisí s pandemií covid-19. To je, myslím, dobrá zpráva.

Jaro přináší také spoustu nové práce.  Olomoucký kraj bude pokračovat v udílení dotací důležitým projektům, rozjedou se opravy silnic, chystá se řada dalších aktivit.

Zároveň bude třeba zacelit rány, jež nám způsobil koronavirus, který dopadl na všechny obyvatele regionu, zvlášť tvrdě na oblast kultury, školství, podnikání nebo cestovního ruchu. Ve všech těchto oblastech chce být Olomoucký kraj pro lidi partnerem a nabídnout jim pomocnou ruku.

Věřím, že vám jarní slunce vlije do žil sílu a optimismus. Užijte si tohoto vzácného období, ale nezapomeňte, že rozvolnění protiepidemických opatření zároveň neznamená jejich plošné zrušení. Ke koronaviru přistupujme s respektem, ještě jsme tohoto protivníka úplně nepřekonali. Dodržujme prosím základní doporučená opatření, chovejme se k sobě navzájem ohleduplně a zodpovědně.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje