Slovo hejtmana

Josef Suchánek - hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

člověk může procestovat celý svět, aby nakonec možná zjistil, že doma je vždycky nejlíp. A naším společným domovem je Olomoucký kraj. Se svými krásami je zároveň i místem, kde můžete strávit skvělé léto a báječnou dovolenou.

Jeseníky sice nejsou tak vysoké jako Alpy nebo Himálaj, ale jsou mnohem půvabnější. Nemáme moře, ale rybníky, jezera i řeky, kde je koupání stejně romantické. Máme Hranickou propast – nejhlubší zatopenou sladkovodní jeskyni na světě. Máme šest lázeňských měst – nejvíc v celém Česku. Památky, kterými se Olomoucký kraj pyšní, patří mezi nejstarší na světě. Koho baví poznávat svět chuťovými buňkami, borůvkové knedlíky z Rychlebských hor nebo tvarůžkové speciality z Hané si zamiluje na první kousnutí. K tomu všemu si přimyslete spoustu letních kulturních akcí a rázem bude vaším nejhezčím problémem to, kterou část našeho regionu navštívit jako první. Dovolená v Olomouckém kraji vám nezpůsobí vítr v kapse, a navíc, pokud využijete naši Olomouc region Card, získáte bezplatné vstupy na řadu zajímavých míst.

Já si do batohu přibalím pár triček navíc, protože hory dají člověku zabrat, a vyrazím na kole sjíždět Jeseníky a Rychleby. Třeba se tam někde potkáme. Přeji vám hezké léto, ať už ho budete trávit příjemným lenošením, nebo aktivně. Odpočívejte, opatrujte se a v září na shledanou.

Josef Suchánek
hejtman Olomouckého kraje