Slavnostním poklepáním základního kamene začala v Konici výstavba nové požární stanice

04. 10. 2016

V pondělí 3. října 2016 proběhlo v Konici v ulici Chmelnice slavnostní zahájení výstavby nové požární stanice.

Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnili generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR pro ekonomiku Slavomír Bell, hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, starosta města Konice František Novák a zástupci generálního dodavatele stavby.

Ve svém úvodním slovu krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík poznamenal: „Tato významná akce je završením desetiletého úsilí o zajištění finančních prostředků na vybudování odpovídajících prostor pro výkon služby příslušníků Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v této lokalitě.“

„O výstavbě nové hasičské zbrojnice v Konici se uvažovalo dvanáct let. Jsem rád, že dnes bylo toto snažení završeno poklepáním základního kamene. Olomoucký kraj se na této akci podílí financováním projektu. Těší mě, že tady bude vybudována i přistávací plocha pro vrtulník letecké záchranné služby. Toto spojení ještě zvýší bezpečnost občanů v tomto regionu," řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Informace o výstavbě požární stanice Konice

Smlouva o dílo na dodávku stavby nové požární stanice Konice byla podepsána začátkem srpna 2016. Zhotovitelem je společnost OHL ŽS, a. s. Cena díla dosáhne částky podle uzavřené smlouvy o dílo 44 415 418,66 Kč s DPH.

12. září 2016 bylo zhotoviteli předáno staveniště s tím, že předpokládaná doba realizace je 360 dnů ode dne předání staveniště. Do nového objektu by se tak profesionální hasiči z Konice měli nastěhovat na podzim roku 2017. Příprava celé akce byla zahájena již před dvěma lety.

Výstavba nové požární stanice bude realizována v ulici Chmelnice v Konici. Město vyšlo Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje vstříc a nabídlo vhodnou lokalitu k výstavbě nové stanice včetně pozemku.

Součástí nové požární stanice v Konici bude odpovídající zázemí pro jednotku požární ochrany, garáže pro požární techniku, dílny speciálních služeb, tj. strojní, chemické, technické a spojové apod. Z finančního příspěvku Olomouckého kraje bude v areálu požární stanice vybudováno místo pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby.

Požární stanice Konice

Současná požární stanice v Konici se nachází v budově, jejímž vlastníkem je město Konice. Jedná se o budovu v centru města, která byla vybudována v letech 1953 - 1958. Požární stanice nevyhovuje stavebně technickým řešením současným potřebám a požadavkům na vybavení a moderní mobilní požární techniku a navíc umístění budovy svým napojením na veřejnou komunikaci neumožňuje plynulý, rychlý a bezkolizní výjezd požární jednotky k zásahu.

Poslední změna 04. 10. 2016 09:49:38