Senioři Olomouckého kraje poměří síly v deseti disciplínách

04. 05. 2017

Druhý ročník sportovního klání pětičlenných smíšených družstev seniorů připravuje na středu 24. května Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Hry jsou přístupné pro širokou veřejnost na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc.

„Sportovní soutěže získávají v poslední době mezi seniory na stále větší oblibě. Naše akce jim nabízí zdraví prospěšnou alternativu smysluplného trávení volného času - ať už aktivně jako soutěžící, anebo pasivně jako diváci a fandové,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

„Senioři tvoří nezanedbatelnou část obyvatel našeho regionu. Proto Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje, mimo jiné i finančně, projekty, které mají za cíl udržet starší lidi stále aktivní,“ podotkl hejtman Ladislav Okleštěk.

Sportovních her se mohou zúčastnit senioři ve věku 55 a více let. Každé družstvo musí mít pět členů, z nichž minimálně dvě budou ženy.

„Soutěžních disciplín je připraveno celkem deset. Seniory čeká hod na basketbalový koš, srážení plechovek, hod granátem na cíl, běh s kolečkem a břemenem, házení kroužků na trn, překážkový běh zručnosti, minigolf, pétanque, florbal a slalomová jízda jednotlivců na čas,“ vypočítává za pořadatele Milena Hesová.

Nejlepší sportovci budou v červnu reprezentovat Olomoucký kraj na Mezinárodních hrách seniorů v Plzni.

O více informací si mohou zájemci napsat na: vlad.krusina@seznam.cz. Vyplněné přihlášky je možné přinést osobně nebo zaslat na adresu sídla Krajské rady seniorů Olomouckého kraje do 10. května 2017.

Senioři poměří síly v deseti disciplínách
Soubor typu pdfPřihláška k registraci(220,2 kB)stáhnout


Poslední změna 04. 05. 2017 10:39:05

© Krajský úřad Olomouckého kraje