Senioři dnes poměří síly v hanácké metropoli. Jejich sportovní hry zahájil náměstek hejtmana Šoltys

17. 05. 2018

V pořadí už třetí Sportovní hry seniorů Olomouckého kraje hostí od čtvrtečního rána hala stadionu TJ Lokomotiva v Olomouci. O nejlepší výkony tu v celkem deseti disciplínách soupeří senioři nejen z našeho regionu, ale také ze Slovenska a Polska.

Cílem her je udržovat u seniorů nejen tělesnou aktivitu, která významnou mírou ovlivňuje jejich fyzické i psychické zdraví a napomáhá jim, aby žili plnohodnotně až do vysokého věku, ale i sociální kontakty, které zamezují pocitu osamění,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Pětičlenná družstva, jejichž jednotlivým členům musí být šedesát a více let, soutěží například v běhu na čas, házení kroužků, jízdě na koloběžce nebo hodu šipkami či granátem. Nechybí ani další disciplíny, které prověří zručnost a vytrvalost týmů, v nichž vždy musí být nejméně dvě ženy.

Senioři tvoří významnou část obyvatel našeho kraje. Proto podporujeme všechny aktivity, které jim umožňují aktivně prožít stáří. A nejedná se jen o sportovní hry, ale třeba i o oblíbené seniorské cestování,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys.

Nejúspěšnější účastníci budou reprezentovat Olomoucký kraj na III. Mezinárodních sportovních hrách Rady seniorů ČR. Ty se budou konat v červenci v Olomouci za účasti družstev z pěti států.

Poslední změna 17. 05. 2018 11:41:21