S registrací na očkování proti Covid-19 pomůže krajský manuál

14. 01. 2021

Jednoduchý, přehledný, s jasnými instrukcemi – tak vypadá manuál, který připravil Olomoucký kraj pro všechny zájemce o očkování proti Covid-19 z řad seniorů nad osmdesát let. Hejtmanství jej dnes zaslalo všem obcím na území kraje prostřednictvím datové schránky.

„Námi vytvořený návod by měl usnadnit komunikaci obcím, na které se jejich obyvatelé obrací v první řadě. Jde nám o to, aby senioři nebo lidé, kteří jim budou s registrací pomáhat, netápali,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Manuál obsahuje například informaci o tom, že je k registraci potřeba rodné číslo zájemce o očkování a je proto dobré si předem nachystat občanský průkaz nebo jiný doklad s tímto údajem. Osoba, která bude registraci zadávat, pak potřebuje také mobilní telefon, kam dorazí PIN – ten je podmínkou pro vstup do registrace.

„Neznáme úroveň připravenosti jednotlivých zájemců o očkování, kteří budou do centrálního registračního systému vstupovat. Proto jim chceme celý proces co nejvíce usnadnit,“ dodal hejtman.

Senioři nad osmdesát let se do systému mohou začít registrovat v pátek 15. ledna.

S registrací na očkování proti Covid-19 pomůže krajský manuál
Soubor typu pdfStručná metodika k registraci očkování(375,7 kB)stáhnout