Rytířská síň hostila dárce krve

11. 09. 2020

Zlaté medaile profesora Jana Janského za čtyřicet odběrů krve převzali ve čtvrtek 10. září dárci krve z celého regionu. Slavnostní akt proběhl v Rytířské síni olomoucké radnice. Ocenění předal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s náměstkem pro oblast zdravotnictví Daliborem Horákem.

„Zachraňovat lidské životy je asi to nejšlechetnější, co může člověk dělat. A já jsem rád, že v našem kraji žije spousta dárců, kteří tak činí s naprostou samozřejmostí a nezištně. Jsem na ně pyšný,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Olomoucký kraj dárcovství krve dlouhodobě podporuje. Letos prostřednictvím příspěvku ve výši 300 tisíc korun pro Český červený kříž v Olomouci.

„Organizace tyto peníze použije právě na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve v Olomouckém kraji. Uspořádá za ně také kurzy první pomoci pro příslušníky integrovaného záchranného systému a pro veřejnost,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Rytířská síň hostila dárce krve

Poslední změna 11. 09. 2020 08:44:24