Rektor Vysokého učení technického v Brně ocenil práci vybraných středních škol Olomouckého kraje

11. 05. 2017

Hejtman Ladislav Okleštěk obdržel nedávno děkovný dopis, ve kterém rektor brněnského Vysokého učení technického oceňuje práci ředitelů a pedagogů pěti středních škol v regionu. Obsah dopisu těší vedení kraje o to víc, že se jedná o školy zřizované Olomouckým krajem.

„Vážený pane hejtmane, považuji za milou povinnost Vám poděkovat za vynikající práci vybraných středních škol Olomouckého kraje,“ píše mimo jiné v dopisu rektor Vysokého učení technického v Brně Petr Štěpánek.

„Tohoto ocenění si samozřejmě velmi vážím. Brněnská technická univerzita patří k prestižním školám. Pro olomoucké hejtmanství je dobrou vizitkou fakt, že absolventi našich středních škol dosahují tak skvělých studijních výsledků,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Vysoké učení technické v Brně si vede žebříček nejlepších pěti set absolventů středních škol, kteří se zapsali do prvních ročníků bakalářských studijních programů na VUT v akademickém roce 2016/2017. Ty pak odměňuje jednorázovým stipendiem.

„Rektor vysokého učení technického v Brně ocenil aktivní práci ředitelů a pedagogů Slovanského gymnázia v Olomouci, olomoucké Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické, Gymnázia v Olomouci – Hejčíně, Gymnázia Jakuba Škody v Přerově a Gymnázia v Zábřehu. Absolventi uvedených škol se v rámci hodnocení umístili mezi nejlepšími a získali nárok na jednorázové studijní stipendium ve výši šest tisíc korun,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Rektor brněnského Vysokého učení technického navíc ocenil i to, jak Olomoucký kraj motivuje studenty ke studiu technických oborů a podporuje technickou orientaci ve vzdělávání na středních školách v regionu.

Poslední změna 11. 05. 2017 07:28:10