Regionální stálé konference jednala o podpoře hospodářsky a sociálně ohrožených území

01. 07. 2022

Dvacáté třetí zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se konalo ve středu 22. června v Olomouci. Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, místních akčních skupin, Agentury pro podnikání a inovace, Inovačního centra Olomouckého kraje, Ministerstva pro místní rozvoj a dalších organizací jednali o tom, jak pomocí národních a evropských dotačních fondů zlepšit život v Olomouckém kraji.

Pod vedením hejtmana Olomouckého kraje a předsedy RSK OK pana Ing. Josefa Suchánka jednali partneři z území o podpoře hospodářsky a sociálně ohrožených území v Olomouckém kraji (HSOÚ).

„Dvě třetiny území Olomouckého kraje spadají do kategorie hospodářsky a sociálně ohrožených území, je potřeba se zaměřit na finanční podporu těchto znevýhodněných lokalit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek.

„Olomoucký kraj oslovil dotčená ministerstva s žádostmi o zvýhodňování HSOÚ v národních dotačních titulech prostřednictvím vyšší bonifikace projektů při jejich hodnocení, prostřednictvím vyšší míry spolufinancování projektů ze státního rozpočtu, případně vyhlášením výzev územně zaměřených na HSOÚ,“ doplnil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jan Šafařík, MBA.

Důležitým bodem programu byl Regionální akční plán Olomouckého kraje a postup jeho schválení v RSK OK. Dalšími tématy Regionální stálé konference byl Národní plán obnovy, komponenta 4.5 Rozvoj regionálních kulturních a kreativních center a informace z devatenáctého zasedání Národní stálé konference.

Další zasedání RSK OK je naplánováno na podzim roku 2022.

Regionální stálá konference_23. zasedání 2022

Poslední změna 07. 09. 2022 10:19:47