Regionální stálá konference jednala o evropských dotacích

04. 03. 2020

Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin a dalších organizací jednali o tom, jak pomocí národních a evropských dotačních fondů zlepšit život v Olomouckém kraji.

„Tématem dalšího zasedání Regionální stálé konference byl například rozvoj olomoucké aglomerace a činnost místních akčních skupin, které v regionech pomáhají s využitím dotačních prostředků,“ uvedl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Na konferenci zazněly také novinky v podobě připravovaných projektů, které mají pomoci na Jesenicku a Šumpersku.

„V této fázi očekáváme, že naše návrhy budou projednány s jednotlivými resorty a připravené projektové záměry na severu kraje se podaří zařadit do státního rozpočtu na roky 2021 nebo 2022,“ dodal náměstek Šoltys.

V závěru jednání účastníci schválili Výroční zprávu Regionální stálé konference Olomouckého kraje (RSK OK) za rok 2019. Novým členem RSK OK pro oblast Jesenicka se stal senátor Miroslav Adámek.

Poslední změna 13. 03. 2020 11:11:39