Regionální konference jednala o možnostech podpory projektů v území kraje

03. 10. 2016

V Olomouci v pátek 30. 9. 2016 proběhlo za účasti náměstka hejtmana Olomouckého kraje Bc. Pavla Šoltyse, DiS., už sedmé zasedání Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj. Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, církví a dalších organizací z našeho regionu diskutovali o možnostech a příležitostech, které nabízí programové období EU 2014-2020.

„Společně s partnery v území jsme projednali a schválili dva důležité dokumenty, týkající se našeho regionu. Jedná se o Regionální akční plán a Krajský akční plán rozvoje vzdělávání.“ Uvedl Bc. Pavel Šoltys, DiS., náměstek hejtmana odpovědný za regionální rozvoj.

Na jednání byl dále diskutován aktuální stav administrace projektů předložených do Integrovaného regionálního operačního programu, problematika schvalování integrovaných nástrojů (ITI a SCLLD) a národní dotační tituly Ministerstva pro místní rozvoj. Členové konference se shodli na podnětech, které budou předány na zasedání Národní stálé konference, které se uskuteční 5. - 6. 10. 2016 v Poděbradech.

Další jednání partnerů, 8. zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje, se uskuteční na začátku příštího roku.

Informace o Regionální stálé konferenci pro území Olomouckého kraje (RSK OK) jsou k dispozici na internetových stránkách www.olkraj.cz/partnerstvi

Regionální konference jednala o možnostech podpory projektů v území kraje

Poslední změna 04. 10. 2016 12:54:53