Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

03. 07. 2018

V Olomouci se v pondělí 2. července uskutečnilo již třinácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje. Zástupci hejtmanství, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, církví a dalších organizací diskutovali o přípravě regionu na nové programové období EU po roce 2020.

„Podle prvních informací je pro Českou republiku na nové dotační období EU připraveno v unijním rozpočtu okolo osmnácti miliard eur. Náš kraj chce z této částky získat co nejvíce prostředků na vlastní rozvoj regionu,“ uvedl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

Na konferenci představily svoje plánované investiční záměry například místní akční skupiny, asociace krajů nebo sdružení místních samospráv. „V mnoha bodech zastáváme stejné názory. Další jednání budou v rámci partnerské spolupráce pokračovat,“ dodal Šoltys s tím, že příští regionální konference proběhne letos na podzim.

Olomoucký kraj i jeho města a obce čerpají peníze z Evropské unie na nejrůznější investiční projekty. Podpora z Bruselu pomáhá třeba při stavbě a rekonstrukci silniční sítě nebo vodohospodářské infrastruktury.

Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

Poslední změna 03. 07. 2018 08:47:11