Putovní výstava fotografií projektů podpořených z ROP Střední Morava stále probíhá

20. 08. 2015

V Olomouckém a Zlínském kraji bylo od roku 2007 prostřednictvím ROP Střední Morava investováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj více než 18 miliard korun. Jaké projekty byly z těchto peněz podpořeny a jak přispěly k obměně regionu, prezentuje výstava fotografií projektů, která už navštívila 5 měst v jednotlivých okresech v obou krajích a 4 města ještě navštíví. Do 23. srpna jsou panely s fotografiemi k vidění v prostorách Expozice času ve Šternberku, následovat budou Uherské Hradiště, Prostějov, Přerov a Zlín.

Vystavované fotografie ukazují jen zlomek projektů, kterých bylo z ROP Střední Morava podpořeno 1 200. Více než 900 projektů za 15 miliard korun již dnes a denně slouží svému účelu. Dotace z EU významně ovlivnily kvalitu života v obou krajích a v mnoha ohledech změnily i podobu středomoravského regionu. Jezdíme po nových, kvalitnějších a bezpečnějších silnicích, užíváme si komfortní cestování v ekologických autobusech a moderních vlacích, na kole se můžeme projet po nových cyklostezkách. Naše děti chodí do pěkných a moderních škol, ke sportovním aktivitám a pohybu využíváme nová sportoviště a ve volném čase můžeme navštěvovat nově vybudované galerie, muzea a expozice. Obce a města opravila své návsi a náměstí a zrekonstruovány či zcela nově vybudovány byly i desítky zdravotních a sociálních zařízení. Vystavované panely s fotografiemi prezentují ty nejzajímavější projekty, které jsou členěny dle jednotlivých podpořených témat.

Výstava je vždy instalována na veřejně přístupném místě po dobu 2 týdnů. Pouze poslední zastávka putování – Zlín – bude hostit výstavu celý měsíc.

Informace o putovní výstavě a konkrétní místa, která výstava ještě navštíví, jsou zveřejněna také na www.mujprojekt.eu.

Soubor typu jpgLeták(636 kB)stáhnout


Poslední změna 20. 08. 2015 13:16:43