První miminko roku 2024 se v Olomouckém kraji narodilo v Šumperku

03. 01. 2024

V prvním dni nového roku, osm minut před jedenáctou hodinou dopoledne, přišla v šumperské nemocnici na svět Rozálie. Stala se tak prvním dítětem, které se narodilo v Olomouckém kraji v roce 2024. Rodičům holčičky osobně poblahopřál hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek spolu se starostou Šumperka Miroslavem Adámkem.

„Moc rád jsem pogratuloval mladé mamince k narození Rozálie. Věřím, že se děvčátku bude na světě, a v našem kraji zvlášť, líbit. Do života přeji jí i celé její rodině především zdraví,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Kromě gratulace a dárkového koše s regionálními produkty předal hejtman šťastným rodičům prvního letošního novorozence také hrací deku a plyšovou hračku. Rozálka, jejíž maminka přijela do šumperské nemocnice z Jestřábí, váží tři a půl kila, je zdravá a daří se jí dobře.

Ve Fakultní nemocnici Olomouc se jako první v 11:37 narodila malá Nikolka z Dolan. I v Prostějově se jako první narodila holčička. Ve 12:44 porodila maminka malou Violu. Ve Šternberku už to byl chlapec, dvacet tři minut po poledni přivítali na světě malého Alberta. Až do druhého ledna museli čekat na první miminko letošního roku v Přerově. V 11:20 přišla na svět holčička Sofi. Porodnice v Jeseníku stále na prvního novorozence čeká.

První miminko roku 2024 se v Olomouckém kraji narodilo v Šumperku

Poslední změna 03. 01. 2024 12:00:48