Projekty z území Olomouckého kraje do cestovního ruchu

21. 03. 2019

V pořadí čtvrté jednání Pracovní skupiny Cestovní ruch Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se uskutečnilo dnes, 21. 3. 2019 v Olomouci. Hlavním bodem setkání byl Národní program podpory cestovního ruchu v regionech, který vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Za území Olomouckého kraje byly do zmíněného národního dotačního titulu předloženy 3 projekty. Jedná se o projekty: Vybudování nové atraktivity cestovního ruchu (nové rozhledny), Venkovní hřiště v areálu vodáckého tábořiště Hynkov a Marketing destinace Střední Morava.

Členové Pracovní skupiny Cestovní ruch RSK OK posoudili soulad projektů se strategickými dokumenty a rozvojovými prioritami v oblasti cestovního ruchu Olomouckého kraje. Předseda pracovní skupiny, Mgr. Radek Stojan, poté vydal souhlasný posudek ke všem projektům.

Závěry jednání pracovní skupiny byly postoupeny na Odbor cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a budou součástí dalšího hodnocení projektů na národní úrovni.

Bližší informace o RSK OK lze najít na stránkách www.olkraj.cz/partnerstvi

Čtvrté jednání Pracovní skupiny Cestovní ruch RSK OK