Projekt Kompetence sociálních pracovníků

15. 05. 2017

Od září 2016 do srpna 2018 pobíhá projekt Kompetence sociálních pracovníků hrazený z Operačního programu Zaměstnanost a Evropského sociálního fondu, který je zaměřen na posílení klíčových kompetencí sociálních pracovníků na obcích v přímé práci s klientem. Realizátorem vzdělávacího projektu je CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc, partnerem projektu je Olomoucký kraj. Projekt nabízí vzdělávací akce akreditované Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, dále odborné konzultace pro sociální pracovníky obcí Olomouckého kraje. Na jaro 2018 je připravovaná konference pro sdílení dobré praxe. Akreditované vzdělávání je určeno pro sociální pracovníky orgánů sociálně-právní ochrany dětí a sociální pracovníky obcí přednostně v Olomouckém kraji, dále v Moravskoslezském, Zlínském a Jihomoravském kraji. Nabídka kurzů pokrývá specifická témata pro pracovníky orgánů sociálně-právní ochrany dětí a sociální pracovníky obcí: kurzy s tématikou vyhodnocování situace dítěte a vytvoření individuálního plánu, přímé práce s rodinou, spolupráce s dalšími institucemi, upevňování relevantních znalostí v oblasti práva a jeho aplikaci v praxi, prevence sociálního vyloučení. Od září 2016 bylo realizováno 63 školících dní. Celkem je v projektu počítáno se zajištěním 150 výukových dní. Dosud se nabízeného akreditovaného vzdělávání zúčastnilo 255 osob, z nichž by mělo minimálně 140 sociálních pracovníků cílové skupiny získat podporu v rozsahu nejméně 40 hodin. Připravovaná dvoudenní konference proběhne v Olomouci a bude zaměřena na témata ochrany dítěte a rodiny na úrovni obce a koordinace sociální práce na obci s prvky komunitní práce. Hosty konference budou experti z Evropy, USA i České republiky.

Bližší informace k projektu naleznete na:

logo-023.jpg

Poslední změna 15. 05. 2017 08:58:59