Proběhlo podzimní jednání krajské tripartity

30. 11. 2023

Dne 29. 11. 2023 se uskutečnilo další, již 6. jednání Rady hospodářské a sociální dohody Olomouckého kraje se zástupci krajské veřejné správy, odborů a zaměstnavatelů. Mezi hlavními tématy programu bylo informování o aktuální situaci na trhu práce a vývoj nezaměstnanosti v Olomouckém kraji, dále byl představen návrh rozpočtu Olomouckého kraje pro rok 2024 a stěžejním tématem byla i oblast podnikání a regionální rozvoj.

Na plenární schůzi se dále projednávala situaci ohledně konsolidačního balíčku. Schváleným usnesením pléna byl vyjádřen nesouhlas s vývojem hospodářství ČR, především v oblasti vysokých cen energií, vysoké inflace, zhoršení kupní síly obyvatel, které přímo nebo přeneseně ohrožují výkon subjektů a jejich konkurenceschopnost a tím potenciálně zaměstnanost v Olomouckém kraji.

Na jednání se závěrem dohodlo, že návrh usnesení ohledně nesouhlasu s vývojem hospodářství ČR bude představen na národní tripartitě.

Jednání TRIPARTITY Olomouckého kraje

Poslední změna 07. 12. 2023 11:56:46