Příští týden budeme znát nejlepší podnikatele Olomouckého kraje

08. 10. 2014

Už 15. října se rozhodne o nejlepších podnikatelích Olomouckého kraje. Dvacítka nejúspěšnějších firem a živnostníků regionu bude bojovat v soutěžích Vodafone Firma roku 2014 a GE Money Bank Živnostník roku 2014. Odborná porota vybere vítěze ze 460 firem a živnostníků ze široké škály oborů, jakými jsou například stavebnictví, potravinářství nebo řemeslná výroba. V rámci celé ČR soutěž opět zaznamenala rekordní počet soutěžících. Přihlásilo se celkem 6600 firem a podnikatelů.

Slavnostní vyhlášení regionálních vítězů se koná v Hotelu Clarion Congress (Olomouc, Jeremenkova 36) od 18:00. V rámci společenského večera budou olomoučtí podnikatelé debatovat s odborníky na témata z podnikatelského prostředí.

Vítězové krajského kola postupují do celorepublikového finále, které se koná 9. prosince v Praze na Žofíně a na programu ČT24 jej živě bude přenášet Česká televize. Na finálovém večeru bude oceněn také celorepublikový vítěz kategorie Vodafone Odpovědná Firma roku. V této kategorii jsou oceňovány firmy, které podporují společensky odpovědné aktivity a zohledňují dopady svého podnikání na životní prostředí. Cena pro odpovědné firmy je vyhlašována rovněž za každý ze čtrnácti regionů. Inovativní firmy a podnikatelé se mohou ucházet o titul GE Money Bank Inovátor roku 2014. O vítězi této kategorie rozhodne porota za celou ČR a přihlásit se do ní mohou firmy i živnostníci.

V loňském roce se vítěznou firmou Olomouckého kraje stala společnost ZLKL z Loštic, která mimo jiné vyvinula i elektromobil pro hendikepované. Titul pro nejlepšího živnostníka Olomouckého kraje si loni odnesl řemeslník Josef Sýkora, který s pomoci celé rodiny vyrábí dřevené hračky.

Součástí soutěží je také anketa Absurdita roku, která upozorňuje na nesmyslná byrokratická nařízení uložená podnikatelům. Díky anketě bylo již v minulosti odstraněno několik nesmyslných pravidel. Jaké nařízení „zvítězilo“ v anketě letos si můžete přečíst zde.

HARMONOGRAM SOUTĚŽÍ

Krajské kolo