Priessnitzovy lázně v Jeseníku zahájily lázeňskou sezónu

V pořadí už 176. lázeňskou sezónu zahájily v sobotu 13. května Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku. Akce se za Olomoucký kraj zúčastnili náměstci hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínek, Dalibor Horák a Michal Zácha a uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Milada Sokolová.

U příležitosti slavnostní události zahrál dechový orchestr mladých ze ZUŠ Jeseník. Nechybělo ani tradiční žehnání pramenům za účasti Spolku panstva.

Zahájení lázeňské sezony patří k významným a společenským akcím spojených nejen s Jeseníkem, ale i celým regionem. Za svou existenci a proslulost vděčí jesenické lázně Vincenzi Priessnitzovi, který zde v roce 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě.

V Olomouckém kraji se nachází celkem šest měst se statutem lázeňského místa, v rámci celého Česka se tak řadí na první místo. Statut lázeňského místa mají Velké Losiny, Lázně Bludov, Jeseník, Lipová – Lázně, Slatinice a Teplice nad Bečvou. Olomoucký kraj se také pyšní druhým místem, co se lůžkové lázeňské kapacity v České republiky týče. První je Karlovarský kraj.

Priessnitzovy lázně v Jeseníku zahájily lázeňskou sezónu

Poslední změna 18. 05. 2023 11:51:09