Prezident Pavel přijede na dvoudenní návštěvu Olomouckého kraje

24. 10. 2023

Celé dva dny stráví v Olomouckém kraji prezident Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová. Oficiální program začne v pondělí 30. října a skončí druhý den odpoledne. Část své návštěvy soustředí prezident na sever našeho regionu, protože právě místům se složitou socioekonomickou situací chce věnovat více pozornosti.

„Velmi mě těší, že pan prezident Pavel přijal naše pozvání na návštěvu Olomouckého kraje. Chce se blíže seznámit s tématy, která náš region řeší. Část programu prvního dne je zaměřena na Olomouc, odpoledne ale přejede prezidentský pár na Jesenicko, kde stráví podstatnou část následujícího dne,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Oficiální část programu zahájí prezident návštěvou Univerzity Palackého, kde ho čeká i debata se studenty. Následně je na programu například jednání s hejtmanem Olomouckého kraje, krajskými radními a na konci dne debata s občany v Javorníku.

V úterý navštíví prezident firmu WOOX na Jesenicku a základní školu ve Vápenné. V regionu ho dále čeká debata se starosty a prohlídka ruční papírny ve Velkých Losinách. Dvoudenní návštěvu Olomouckého kraje ukončí prezident příjezdem na Velitelství pozemních sil AČR v Olomouci.

Program návštěvy
(změna programu vyhrazena)

Pondělí 30. října 2023

08:30 příjezd prezidenta republiky na FF UP, Olomouc