Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Olomouckého kraje

20. 03. 2017

Před budovu Krajského úřadu v Olomouci dorazila hlava státu společně s manželkou Ivanou v půl jedenácté dopoledne. Prezidentský pár tady přivítal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk s paní. Nechyběli ani Hanáci v krojích a tradiční chléb se solí.

„Pan prezident přijel do Olomouckého kraje už počtvrté. Je obdivuhodné, co všechno o našem regionu ví. Má také informace o tom, co kraj trápí – například stav dopravní infrastruktury a další záležitosti,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

„Já bych na tomto místě chtěl ocenit, že se Olomoucký kraj daleko lépe než ostatní regiony vypořádává s chátrajícími památkami,“ poznamenal prezident České republiky Miloš Zeman.

Prezident se v kongresovém sále krajského úřadu setkal se zastupiteli Olomouckého kraje a vybranými starosty. V rámci diskuse hovořili například o nedostatečném mzdovém ohodnocení pracovníků v sociálních službách, opravách silnic II. a III. tříd nebo rozpočtovém určení daní. Miloš Zeman se pak podepsal do Pamětní knihy a převzal od hejtmana Ladislava Oklešťka dar v podobě koše s regionálními produkty.

„Zastupitelé dostali informaci, že na některé dary z vašich návštěv se jenom práší. Po tomto daru od nás se určitě spíš zapráší,“ žertoval hejtman Okleštěk.

„Já jsem vám přivezl slivovici ze speciální prezidentské edice a k tomu houby a med z lánské obory,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Následovalo jednání prezidenta se zástupci příspěvkových organizací za sociální oblast a vedením Krajské rady seniorů.

Odpoledne se prezident Miloš Zeman přesune do olomoucké městské části Chválkovice, kde navštíví významného tuzemského výrobce sportovní výživy, společnost Nutrend D. S.

Pondělní program hlavy státu vyvrcholí v Hněvotíně na Olomoucku. V Obci, která v loňském roce získala titul Vesnice roku Olomouckého kraje, plánuje prezident setkání s obyvateli.

„Pro naši vesnici je návštěva pana prezidenta obrovskou poctou. Ještě nikdy v historii obce u nás žádná hlava státu nebyla,“ sdělil starosta Hněvotína Jaroslav Dvořák.

Miloš Zeman se v Hněvotíně také podepíše do obecní kroniky a dekoruje prapor obce pamětní stuhou prezidenta republiky.

Více fotografií najdete zde.

Prezident Miloš Zeman zahájil návštěvu Olomouckého kraje

Poslední změna 21. 03. 2017 13:50:26