Pozvánka na recitál nevidomé klavíristky RÁCHEL SKLENIČKOVÉ

18. 05. 2016

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých
Oblastní odbočka Olomouc
pořádá 22. ročník festivalu
Dny umění nevidomých na Moravě

RECITÁL nevidomé klavíristky

Kde - Mozartův sál v budově
Moravské filharmonie (vchod z Divadelní ul.)
Kdy - ve středu 8. června 2016 od 18:00
Jednotné vstupné - 50 Kč

Zazní skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, B. Smetany, V. Nováka,
F. Liszta, F. Chopina

Na realizaci koncertu finančně přispěl Olomoucký kraj
Záštitu převzala náměstkyně hejtmana OK Mgr. Yvona Kubjatová
a náměstek primátora SMOl RNDr. Ladislav Šnevajs

Několik slov o interpretce

Narodila se 21. 6. 1992 v Praze jako zcela nevidomá. V roce 2003 nastoupila na Gymnázium Jana Nerudy v Praze, kde studovala dva obory: klavír u MgA. Růženy Učňové a zpěv u MgA. Magdalény Bělohlávkové.
V roce 2006 zahájila studium na Konzervatoři Jana Deyla a střední škole pro zrakově postižené, kde studovala hlavní obor klavír u MgA. Jany Köhlerové a druhý obor zpěv u MgA. Naděždy Ostřanské, ředitelky školy.
Od června 2014 je absolventkou Konzervatoře Jana Deyla v oboru hry na klavír a obdržela titul DiS. V současné době studuje obor klavír na pražské HAMU pod vedením prof. Ivana Klánského a doc. Františka Malého.
V roce 2011 se zúčastnila koncertu vítězů v oboru klavír na soutěži The Very Special Art ve Washingtonu, kde byla vybrána jako jedna ze tří vítězů.
V listopadu 2010 byla účastníkem Soutěže konzervatoří v Pardubicích, kde obdržela 3. cenu.
Na jaře 2011 byla finalistkou mezinárodní tříkolové soutěže zrakově postižených, pořádanou organizací SONS.
V říjnu 2013 získala čestné uznání v Mezinárodní klavírní soutěži pořádané Mezinárodní konzervatoří v Praze.
3. července 2013 vystoupila s velkým úspěchem v pražském Obecním domě s Českým národním symfonickým orchestrem pod taktovkou amerického dirigenta Steve Mercurio s 3. klavírním koncertem Ludwiga van Beethovena v rámci festivalu The Prague Proms.
1. 11. 2013 vystoupila se Západočeským symfonickým orchestrem v divadle Mariánských lázních s tímtéž programem a v prosinci téhož roku hrála ve Španělském sále pod vedením dirigenta Petra Vronského.
V roce 2015 byla hostem 18. ročníku festivalu Spannungen pořádaného Larsem Vogtem v německém Heimbachu.
30. 5. 2016 vystoupí v rámci festivalu Pražské jaro ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Ráchel Skleničková

Poslední změna 18. 05. 2016 15:10:20