Pomněnka v Šumperku oslavila dvacet let

18. 12. 2014

Základní škola a střední škola Pomněnka pro děti s mentálním a kombinovaným postižením v Šumperku oslavila v prvním prosincovém týdnu dvacetileté jubileum. V rámci týdenních oslav proběhly každý den akce, které prezentovaly organizaci ve všech jejích aktivitách. Vyvrcholením se stal společenský večer v Divadle Šumperk, kterým provázela herečka Olga Kaštická.

Pomněnka si dala k narozeninám také nové logo. To je spojené s novou publikací, která představuje Pomněnku jako organizaci se širokou paletou služeb. Vznikl i kalendář Pomněnky na rok 2015 s fotografiemi Kateřiny Kašparové. Základní škola a speciální škola Pomněnka funguje jako obecně prospěšná společnost v Šumperku od roku 1994. Již o dva roky dříve vznikla Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP) v České republice, o. s., okresní organizace Šumperk. V objektu v Šumavské ulici 11 nyní poskytuje Pomněnka řadu služeb. Kromě školy zde sídlí centrum pro osoby s mentálním postižením, poskytují se zde odlehčovací služby, vzniklo chráněné bydlení. Pomněnka poskytuje službu podporovaného bydlení v Temenici a provozuje vlastní ranč jako další možnost terapeutických služeb pro své žáky a klienty.

Do oslav se zapojila celá Pomněnka i se spřátelenými organizacemi a lidmi, kteří podporují tuto organizaci. „Na slavnostním večeru vystoupili žáci VI. Základní školy v Šumperku, taneční skupina Folí de la Fúl, prostory zdarma na bowlingový turnaj poskytli majitelé Majáku,“ uvedla ředitelka Pomněnky Nataša Strakošová Vykydalová. Oslavy byly spojené také s beneficí, kterou podpořila Nadace Divoké husy, a to na dvou akcích. První z nich byla vernisáž dřevěných plastik Dagmar Koverdynské. Druhá akce, jejíž výtěžek Divoké husy zdvojnásobily, se stal slavnostní večer v Divadle Šumperk. „Celkově vybraná částka dosáhla 60 434 koruny. Všem moc děkujeme,“ zdůraznila ředitelka Pomněnky. Do 31. ledna 2015 si mohou lidé prohlédnout práce žáků Pomněnky v Městské knihovně v Šumperku. Veškeré aktivity a služby Pomněnky se nachází na webových stránkách www.spmp-sumperk.cz a www.pomnenka.net.

slavnostni-vecer-pomnenky-20-let.jpg


Poslední změna 18. 12. 2014 09:57:34

© Krajský úřad Olomouckého kraje