Policisté z měst a obcí zaplnili Olomouc

V Olomouci se setkali městští a obecní policisté z celé republiky. V prostorách Právnické fakulty Univerzity Palackého se ve dnech 29.-31. března konala sedmá Mezinárodní konference obecních policií. Záštitu nad třídenní akcí udělil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Zahájení konference se ujal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Úvodní slovo pronesl také Václav Stehlík, děkan Právnické fakulty, nebo Miroslav Žbánek, primátor statutárního města Olomouce. Ten na konferenci zároveň poděkoval dvěma mužům, kteří se významným způsobem zasadili o bezpečnost v krajském městě. Ocenění převzal Miroslav Charouz, krajský koordinátor BESIPu, a psycholog Petr Hroch, který působí v Komisi pro prevenci kriminality a bezpečnost.

Po zahájení oficiální části konference se u řečnického pultu vystřídaly významné osobnosti z policejního prostředí. Policejní prezident Martin Vondrášek například zhodnotil aktuální bezpečnostní situaci v Česku.

Diskuzní panely byly věnovány bezpečnému prostoru, technologiím, prevenci nebo legislativě. Hlavním organizátorem konference je společnost FT Technologies.

Policisté z měst a obcí zaplnili Olomouc

Poslední změna 31. 03. 2023 11:36:23