Pokračuje návštěva prezidenta v Olomouckém kraji. Dnes ve Šternberku a Uničově

21. 03. 2017

Druhý den návštěvy Olomouckého kraje zahájil prezident Miloš Zeman ve společnosti Excalibur Army ve Šternberku.

„Zbrojařství má ve Šternberku letitou tradici. Tento podnik je důležitým zaměstnavatelem v našem regionu. Může se pochlubit nízkou fluktuací pracovní síly a dobrými platovými podmínkami. Pana prezidenta, který je nejvyšším velitelem ozbrojených sil, bude určitě zdejší provoz zajímat,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Prezident se ve firmě, která se zabývá prodejem, opravami, výrobou i modernizací vojenské techniky, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského materiálu, setkal s vedením a také zaměstnanci.

„Tato republika má dlouhou tradici zbrojní výroby. Je škoda, že zbrojní průmysl utrpěl v devadesátých letech minulého století a jsem rád, že v současné době získává postupně svou bývalou pozici zpět,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Hlava státu se poté setkala se zástupci města Šternberk a na Hlavním náměstí s obyvateli. Miloš Zeman se tu podepsal do Pamětní knihy a dekoroval prapor města pamětní stuhou prezidenta republiky.

Odpoledne zamíří prezident do Uničova. Čeká ho jednání s vedením města. I tady se pak setká s občany.

„Je to už podruhé, co Uničov navštíví prezident. Poprvé sem před deseti lety přijel Václav Klaus. Přípravy na tuto návštěvu proběhly bez problémů, protože máme už sehraný tým, který ví, co přesně je třeba udělat. Pro Miloše Zemana máme zajímavý dar. Je to faksimile nejstarší dochované listiny o udělení městských práv na území České republiky. Originál vydal v roce 1223 král Přemysl Otakar I.,“ zmínil starosta Uničova Radek Vincour.

Prezident se v Uničově podepíše do Pamětní knihy. Na prapor města pak připne pamětní stuhu.

Více fotografií najdete zde.

Pokračuje návštěva prezidenta v Olomouckém kraji. Dnes ve Šternberku a Uničově

Poslední změna 22. 03. 2017 09:31:23