Podnikavou hlavu vyhrála Dominika Sokolová

31. 05. 2021

Dvanáctý ročník soutěže Podnikavá hlava ovládla Dominika Sokolová s projektem na efektivní evidenci stád dobytka Festada. Na druhém místě skončil nápad na webovou platformu s online kurzy Adama Koláře, která se zaměřuje na řemeslné a ruční práce. Třetí místo získal projekt Maminko klid od Barbory Brázdilové.

„Letošní ročník Podnikavé hlavy potvrdil, že v našem regionu žijí skvělí a pracovití lidé, kteří dokážou vymýšlet užitečné projekty pro celou společnost. Moc jim za to děkuji,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který hlavní cenu Podnikavé hlavy vyhlašoval.

Tradiční akce letos proběhla netypicky – formou on-line setkání a prezentací. Projekt vyhlašuje a pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Letos se do ní přihlásilo téměř padesát soutěžících.

„Především chci říct, že ti, kteří letos nevyhráli, přesto zvítězili, a to díky odvaze, času i práci, kterou svým projektům věnovali,“ řekl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP a jeden z členů hodnoticí poroty.

Podnikavou hlavu vyhrála Dominika Sokolová

Poslední změna 02. 07. 2021 07:22:31