Po šesté jednala Pracovní skupina Zaměstnanost

20. 03. 2019

V pořadí šesté jednání Pracovní skupiny Zaměstnanost Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se uskutečnilo dnes, ve středu 20. 3. 2019 v Olomouci.

Na programu jednání byly aktuální informace z dění v Teritoriálním paktu zaměstnanosti Olomouckého kraje, z. ú., aktuální informace o projektu „Do práce s paktem zaměstnanosti“, a stav realizace projektu KOMPAS. Dalším bodem byla Regionální sektorová dohoda pro Olomoucký kraj v oblasti textilního, oděvního, kožedělného a obuvnického průmysl. Poprvé byly členům pracovní skupiny představeny aktivity Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje. Předsedkyně pracovní skupiny a vedoucí oddělení regionálního rozvoje Ing. Marta Novotná prezentovala aktuální informace k přípravě nového programového období EU po roce 2020.

Výstupem z jednání pracovní skupiny byla shoda účastníků nad nutností věnovat větší pozornost podpoře učňovského školství a kvalitní výuce řemesel. Diskuse se také věnovala otázce dálkového studia na učilištích.

Po šesté jednala Pracovní skupina Zaměstnanost

Poslední změna 21. 03. 2019 16:09:06