Pietní akt a slavnostní otevření nového hřiště v Uničově. Za účasti náměstků hejtmana

29. 08. 2019
Náměstek hejtmana Dalibor Horák si ve středu 28. srpna spolu s dalšími členy Základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu připomenul 75. výročí zahájení Slovenského národního povstání a Karpatsko-dukelské operace u pomníku padlých volyňských Čechů v Uničově.

Přímí účastníci druhého odboje odcházejí cestou všeho živého a také proto se události Druhé světové války pro dnešní mládež stávají neuchopitelným pravěkem. Právě proto nesmíme zapomenout na hrdiny, kteří položili své životy za naši svobodu a tato výročí si musíme stále připomínat," uvedl v průběhu komorního pietního aktu náměstek Horák.

Na Karpatsko-dukelské operaci se v řadách Svobodova armádního sboru podílelo velké množství Čechů z ukrajinské Volyně a mnozí z nich v poválečných letech našli nový domov právě ve městě Uničově a jeho okolí.

Společně s kolegou Janem Zahradníčkem a starostou Uničova Radkem Vincourem navíc otevřel náměstek Dalibor Horák nové tréningové hřiště pro děti a mládež na místním fotbalovém stadionu.

Uničovský fotbal má dlouholetou tradici a vzhledem k velikosti města dosahuje velmi dobrých výsledků. Ty však nelze zajistit bez odpovědné a systematické práce s mládeží. K tomu bude nové hřiště určitě dobrým příspěvkem," řekl v rámci ceremoniálu Horák. Na financování obnovy uničovského fotbalového areálu se dlouhodobě podílí místní radnice i Olomoucký kraj.

Poslední změna 29. 08. 2019 15:02:43