Partneři z území se setkali podesáté

18. 09. 2017

V Olomouci se ve čtvrtek 14. září 2017 uskutečnilo už desáté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje. Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce a dalších organizací z našeho regionu projednali a schválili Regionální akční plán a seznámili se s aktuálními informacemi z Programu přeshraniční spolupráce ČR-PL.

„Pracovníci regionálního rozvoje už více než 10 let poskytují odborné poradenství a konzultace pro žadatele o podporu z programu přeshraniční spolupráce ČR-PL. Pomáhají subjektům z území Olomouckého kraje i s hledáním partnerů na polské straně, poradenství bylo nabídnuto i účastníkům konference.“ Uvedl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Bc. Pavel Šoltys, DiS.

Regionální stálá konference dále projednala postup v realizaci integrovaných nástrojů na území kraje, konkrétně naplňování strategie ITI Olomoucké aglomerace. Ze strany zástupců Ministerstva pro místní rozvoj zazněly informace o připravených národních dotačních titulech na rozvoj venkova. Posledním bodem programu bylo představení aktivit sekretariátu regionální konference do konce tohoto roku.

Veškeré informace, prezentace a zápis ze zasedání budou vyvěšeny na webové stránce Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje www.olkraj.cz/partnerstvi

Partneři z území se setkali podesáté

Poslední změna 18. 09. 2017 15:59:13