Olomoucký kraj poděkoval úspěšným seniorům

16. 10. 2013

Hejtman Jiří Rozbořil společně s náměstkyní Yvonou Kubjátovou poděkovali úspěšným účastníkům celostátní soutěže o Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace. Aktivní senioři, organizace a instituce z Olomouckého kraje uspěli hned ve dvou kategoriích.

Z prvních tří míst v tiskové kategorii obsadila díla z našeho kraje dvě příčky, a to díky Milanu Ryšavému z Olomouce a jeho „Houslistově (z)povídání“ a prostějovskému zařízení s projektem „Střípky vzpomínek – Ze života centra sociálních služeb Prostějov“. V audiovizuální kategorii skončily mezi prvními třemi díla statutárního města Olomouce „Senioři mezi námi“ a Senior klubu Cholina s názvem „Vystoupení“.

Kategorie tisková:

1. Mgr. Regina Valentíková – „Život v Oldřiši očima Marie Magdalény Trojákové“, Psychiatrická léčebna Šternberk (jde o vydaný rukopis prababičky paní Mgr. Valentíkové, která v letech 1895 -1916 sepsala své vzpomínky na mládí. Z knihy paní Mgr. Valentíková často četla při činostní terapii. Příznivý ohlas klientek ji přivedl na nápad rukopis vydat)

2. Milan Ryšavý, Olomouc – „Houslistovo (z)povídání“ (kniha vzpomínek dlouholetého člena Moravské filharmonie Olomouc a historika na jeho rodné město Podivín a na Olomouc. Jedná se o jeho již 20. knihu.)

3. „Centrum sociálních služeb, Prostějov – „Střípky vzpomínek – Ze života centra sociálních služeb Prostějov“ (Publikace je již třetím souborem vyprávění klientů Centra sociálních služeb v Prostějově. Příběhy se od sebe liší, tak jako se liší jejich majitelé – některé jsou krátké, některé dlouhé, některé veselé, některé smutné. Všechny jsou ale zajímavé a dojemné, čtenáři ukazují způsob života v minulosti a mnohé důležité události 20. století, které se odrážejí i v současné době. Vyprávění klientů Centra sociálních služeb sepsaly a uspořádaly pracovnice centra.

Kategorie audiovizuální:

1. Statutární město Olomouc – „Senioři mezi námi“ ( vtipný spot, který zábavnou formou poukazuje na nejčastější předsudky, které chováme k našim nejstarším)

2. Senior klub Cholina – „Vystoupení“ (video ze tří vystoupení seniorského tanečního klubu Cholina, který vznikl v roce 2008. Vtipnou formou ukazuje, že smysl pro rytmus a pro humor jsou zachovány do vysokého věku)

3. Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Hradec Králové – „Senioři na Rock for People 2013“

Poděkování úspěšným účastníkům soutěže "Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace 2013"

Poslední změna 16. 10. 2013 16:01:02