Olomoucký kraj zná Podnikatele a Živnostníka roku 2013

10. 10. 2013

Vítěze letošního regionálního kola soutěží Podnikatel a Živnostník roku ocenili včera v hotelu Clarion hejtman Jiří Rozbořil společně s náměstkem Michalem Symerským. Nejlepší firmou se stala loštická strojírenská společnost ZLKL, která se mimo jiné zabývá výrobou auta pro vozíčkáře ELBEE. Mezi živnostníky zvítězil výrobce hraček Josef Sýkora z Náměště na Hané. Do krajského kola se letos přihlásilo 229 firem a 250 živnostníků. Vítězové postupují do celostátního finále, které se uskuteční 4. prosince .

Druhé místo mezi firmami obsadila společnost PRO-BIO ze Starého Města, na třetím místě skončil výrobce lahůdek a masných výrobků, společnost Váhala. Na druhém místě mezi živnostníky se umístila Dagmar Harazinová, známá olomoucká podnikatelka v oboru zahradnictví. Třetí příčku přiřkla porota Olze Havičkové, která se věnuje překladatelství a tlumočnictví.

Zvláštní ocenění Vodafone Odpovědná firma roku 2013 získala za realizaci projektu firemní školky opět společnost ZLKL, s.r.o. z Loštic.

Finalisté regionálního kola soutěže Podnikatel a Živnostník roku v Olomouckém kraji:

BC MORAVA, s.r.o.

MODĚVA oděvní družstvo Konice

OK DESIGN, s.r.o.

PRO-BIO, obchodní společnost s r.o.

SHM, s.r.o.

SOLEN, s.r.o.

VÁHALA a spol. s r.o. výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků

VR OZE systems s.r.o.