Olomoucký kraj vykonává funkci krajského kontaktního místa Programu

28. 11. 2011

V roce 2008 uzavřelo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR s Olomouckým krajem Dohodu o výkonu činností při naplňování Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013. Za účelem plnění závazků České republiky vyplývajících z Programového dokumentu zajišťuje Olomoucký kraj po celou dobu realizace operačního programu následující aktivity:

- regionální vztahy s veřejností – poskytování informací a poradenství potencionálním žadatelům při přípravě projektů,

- hodnocení kvality a přeshraničního dopadu projektů nominovanými regionálními experty, a to v koordinaci Společného technického sekretariátu v Olomouci,

- spolupráce se Společným technickým sekretariátem na podpoře a propagaci programu.

Zajištění těchto činností kraje je částečně pokryto z finančních prostředků realizovaného Projektu technické pomoci Olomouckého kraje v rámci OPPS ČR-PR. Úlohu kontrolora projektu plní Centrum pro regionální rozvoj ČR (www.crr.cz).

Zástupce Olomouckého kraje se v polovině listopadu 2011 zúčastnil 8. zasedání společného česko-polského Monitorovacího výboru v Třinci. Monitorovací výbor schválil další projekty k realizaci a stanovil termín ukončení dalšího kola výzvy na září 2012. Více na www.cz-pl.eu. Krajské kontaktní místo vyzývá žadatele ke konzultaci svých projektových záměrů.

Poslední změna 28. 11. 2011 13:05:18