Olomoucký kraj vydal dvě nové publikace pro potencionální investory

11. 01. 2016

Olomoucký kraj na konci minulého roku vydal dvě nové informační publikace, kterými se snaží do regionu nalákat nové tuzemské i zahraniční investory. V první z nich nazvané „Informace o Olomouckém kraji pro potencionální investory“ je stručně v jednom materiálu představen Olomoucký kraj, a to struktura jeho obyvatelstva, trh práce, průmysl a podnikání, vzdělávání, či inovace. Publikace také obsahuje kontakty na důležité úřady, instituce a další subjekty působící v Kraji v oblasti podpory podnikání. Tato publikace je vydána v dvojjazyčné, česko-anglické verzi. Ve druhé publikaci s názvem „Volné podnikatelské nemovitosti v Olomouckém kraji“, kterou Olomoucký kraj připravil ve spolupráci se zástupci jednotlivých ORP, jsou v jednom uceleném materiálu představeny všechny volné podnikatelské nemovitosti na území Olomouckého kraje, a to průmyslové zóny, technologické parky, bývalé a dnes již nepoužívané průmyslové a zemědělské objekty a areály, tzv. brownfields, či v neposlední řadě také volné kancelářské prostory. Obě publikace jsou volně dostupné v elektronické podobě na webových stránkách Olomouckého kraje v sekci Publikace (odkaz zde: https://www.olkraj.cz/regionalni-rozvoj-cl-96.html), či na požádání na Krajském úřadu Olomouckého kraje (Odbor strategického rozvoje, oddělení regionálního rozvoje; kontakt: Mgr. Jiří Běhávka, j.behavka@kr-olomoucky.cz).

Poslední změna 11. 01. 2016 17:45:16