Olomoucký kraj rozdal ceny za kulturu. Hlasy veřejnosti pomohly k prvenství sboru Cantabile

13. 04. 2018

Napínavé a vyrovnané až do poslední chvíle bylo hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. Tu nakonec s 573 hlasy získal pěvecký sbor Cantabile z Hranic. Ocenění převzala jeho sbormistryně Markéta Lásková v rámci slavnostního večera, který proběhl ve čtvrtek 12. dubna v Městském divadle v Prostějově.

Je to pro nás velká čest, ceny si velmi vážíme. Je vidět, že veřejnost ocenila naši dlouholetou práci, když nám lidé poslali tolik hlasů. Moc za ně děkujeme,“ neskrývala radost z úspěchu sbormistryně Lásková.

Druhé místo obsadila olomoucká Základní umělecká škola Campanella, jen o šest hlasů méně pak získala „liduška“ z Jeseníku. Cena veřejnosti, v níž hlasovalo téměř dva a půl tisíce lidí, byla jednou z deseti kategorií Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2017.

Pravidelně každý rok oceňujeme ty, kteří se nesmazatelně zapsali do uměleckého života v našem kraji a ovlivnili regionální kulturu. Věřím, že tato anketa je nesmrtelná, protože mimořádných osobností má kulturní scéna v Olomouckém kraji mnoho a s postupem roků jich neubývá, naopak,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Olomoucký kraj letos uděloval ceny za kulturu už podvanácté. Odborníci vybírali z celkem 88 nominací.

Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2017 – výsledky:

Cena za celoživotní přínos (dvorana slávy)

Libor Vojkůvka – naivní malíř

Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění – hudba

Lenka Dohnalová – pedagožka a sbormistryně

Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění – výtvarné umění

Vít John – malíř a grafik

Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění – divadlo

Vladimír Čapka – ochotnický divadelník

Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění – film, rozhlas a televize

Miroslav Krobot – herec a režisér

Cena za výjimečný počin roku v oblasti umění – literatura