Olomoucký kraj přijímá nominace na Stavbu roku 2016

26. 09. 2016

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě vyhlašuje v pořadí sedmý ročník soutěže s názvem Stavba roku 2016 Olomouckého kraje. Záměrem soutěže je vybrat a ocenit nejlepší nové stavby nebo rekonstrukce, které v Olomouckém kraji vznikly v letech 2015 až 2016.  Nominace na stavbu mohou zájemci posílat do 30. ledna 2017. O vítězích pak rozhodne odborná porota v březnu příštího roku.

„Do soutěže se mohou přihlásit stavby, které byly realizovány na území Olomouckého kraje a zkolaudovány do 31. prosince 2016. Oceněním těchto staveb se snažíme veřejnost seznámit s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v Olomouckém kraji a také podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitním způsobem mění podobu našeho regionu,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Také v letošním roce se soutěží v 5 kategoriích. Nominace jsou přijímány pro stavby určené k bydlení a rekreaci, stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor, stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské, stavby technologické a pro průmysl a stavby v oblasti rekonstrukce a obnovy. Přihlášené práce budou formou panelů vystaveny na veletrhu STAVOTECH v Olomouci.

Porota bude hodnotit mimo jiné architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení a začlenění do daného prostředí. Důležitým prvkem hodnocení bude také kvalita stavebních prací, vhodnost použití stavebních materiálů nebo vstřícné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Na přípravě a realizaci soutěže Olomoucký kraj spolupracuje s Českým svazem stavebních inženýrů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Organizačně a technicky akci zajišťuje společnost Omnis Olomouc.

Novostavba lékárny fakultní nemocnice Olomouc - vítěz kategorie Stavby technologické a pro průmysl v roce 2014
Soubor typu pdfPRAVIDLA SOUTĚŽE(81,2 kB)stáhnout
Soubor typu docxPŘIHLÁŠKA(35 kB)stáhnout


Poslední změna 26. 09. 2016 10:01:15