Olomoucký kraj podpořil válečné veterány a politické vězně. Přispěl jim na léky i zdravotnické pomůcky

09. 06. 2016

Více než dvě stě padesát tisíc korun věnoval Olomoucký kraj na podporu válečných veteránů a bývalých politických vězňů z regionu. Hejtman Jiří Rozbořil při této příležitosti slavnostně předal členům Československé obce legionářské a Českého svazu bojovníků za svobodu pamětní listy.

„Olomoucký kraj je prvním v České republice, který s konkrétní podporou obou organizací začal. Je to poděkování za to, co tito lidé pro naši zemi v minulosti udělali,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

„Příklad hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila jsou připraveny následovat i další regiony. A my jsme za každou pomoc vděční,“ uvedl předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička.

„Jak přibývají roky, tak roste potřeba léků i zdravotnických pomůcek. Já jsem rád, že s touto formou podpory začal právě region, ve kterém působím. Olomoucký kraj nám tak dává najevo, že jsme jeho plnohodnotnou součástí,“ doplnil koordinátor péče o válečné veterány pro Olomoucký kraj Československé obce legionářské Pavel Skácel.

Československá obec legionářská dostala na léky a zdravotnické pomůcky pro pětašedesát žijících válečných veteránů od Olomouckého kraje 158 000 korun. Dalších 40 000 věnoval hejtman Jiří Rozbořil z peněz, které se mu podařilo získat při tradičním prodeji punče.

Osmatřiceti žijícím bývalým politickým vězňům pak Olomoucký kraj věnoval na nákup léků a zdravotnických pomůcek 95 000 korun. Hejtman Rozbořil k tomu z výtěžku z letošního krajského plesu přidal dalších 25 000.

Více fotografií naleznete zde.

Poslední změna 13. 06. 2016 12:42:40