Olomoucký kraj opět podpoří malé regionální výrobce

06. 12. 2019

Olomoucký kraj bude také příští rok pokračovat v podpoře regionálních potravin a farmářů. Hejtmanství pro ně připravilo dva dotační tituly, které dohromady obsahují osm set tisíc korun. O peníze si budou moci zájemci požádat na začátku příštího roku.

„První titul je zaměřený na pořádání farmářských trhů, kde si lidé mohou koupit kvalitní potraviny farmářů z našeho regionu. Druhý balík peněz poslouží na podporu regionálních značek – ty propagují nejen jejich výrobce, ale hlavně celý náš region,“ uvedl Pavel Šoltys, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro strategický rozvoj.

Oba zmiňované programy se o celkovou částku osm set tisíc korun rozdělí rovným dílem. Žádosti začne kraj přijímat příští rok v lednu, pak je vyhodnotí a v dubnu peníze rozdělí. Informace k této i další formě dotací najdou zájemci na webu OLKRAJ.CZ.

farmářské trhy

Poslední změna 06. 12. 2019 12:37:13