Olomoucký kraj odměnil talentované žáky a studenty

10. 11. 2015

V úterý 10. listopadu proběhlo v Regionálním centru Olomouc slavnostní vyhlášení jedenáctého ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2015. Z rukou náměstka hejtmana Zdeňka Švece a Radovana Rašťáka si žáci a studenti, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských či celostátních soutěžích a olympiádách, převzali diplomy a finanční odměnu.

„Soutěž probíhala tradičně v oboru humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, dále také v oblasti umění a sportu. Nominovaní byli rozděleni do dvou věkových kategorií. Jednu skupinu tvořili žáci druhého stupně základních škol a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií a druhou skupinu studenti středních škol a pátých až osmých ročníků víceletých gymnázií,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Zdeněk Švec.

Prvních pět úspěšných talentů z každého oboru si převzalo peněžitou odměnu od jednoho do pěti tisíc korun. Už po osmé byly oceněny také úspěšné školy, jejichž svěřenci dosáhli nejkvalitnějších umístění. Ty si odnesly příspěvek ve výši pět až deset tisíc korun. Na závěr akce byli ohodnoceni i organizátoři a garanti jednotlivých soutěží.

Do letošního ročníku soutěže se zapojilo rekordních 286 žáků a studentů. Kraj na  podporu mladých talentů vyčlenil ze svého rozpočtu 450 tisíc korun.

Kompletní výsledky naleznete zde. Více fotografií zde.

Olomoucký kraj odměnil talentované žáky a studenty
Olomoucký kraj odměnil talentované žáky a studenty
Olomoucký kraj odměnil talentované žáky a studenty


Poslední změna 11. 11. 2015 11:32:26