Olomoucký kraj navštívil velvyslanec Thajského království. Setkal se s hejtmanem Koštou

23. 01. 2017

Do sídla Krajského úřadu Olomouckého kraje dnes zavítal velvyslanec Thajského království J. E. Narong Sasitorn. S hejtmanem Oto Koštou hovořil především o stavu ekonomické spolupráce a obchodní výměny mezi Českou republikou a Thajskem, která zdaleka nedosahuje takové úrovně, jaké by mohla.

„Česká republika má v Thajsku velmi dobré jméno. Známá je dlouhá tradice kvalitní výroby a v oblasti cestovního ruchu patří k nejčastějším cílům thajských turistů,“ naznačil Narong Sasitorn.

Klíčem k lepší obchodní bilanci je podle něho větší aktivita firem a podnikatelů přímo v regionu, který patří k nejrychleji se rozvíjejícím trhům v Asii.

Thajsko bude v dubnu hlavním partnerem jarní etapy výstavy Flora Olomouc. Při té příležitosti se uskuteční ekonomický kulatý stůl, kde se bude debatovat o možnostech tuzemských firem v jihovýchodní Asii.

„Na tomto setkání se Olomoucký kraj představí jako atraktivní region pro thajské turisty. Budeme také debatovat o tom, jak podpořit místní podnikatele při hledání nových příležitostí v Thajsku, které mohou otevřít dveře na další trhy v oblasti,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Thajský velvyslanec se v Olomouci setkal také s primátorem města, ředitelem Výstaviště Flora a zástupci hospodářské komory.

Poslední změna 23. 01. 2017 16:14:36