Olomoucký kraj navštívil velvyslanec Korejské republiky Seoung-hyun Moon

25. 04. 2017

V úterý 25. dubna navštívil Olomoucký kraj velvyslanec Korejské republiky J. E. Seoung-hyun Moon. S hejtmanem Ladislavem Oklešťkem hovořil především o ekonomické spolupráci.

S panem velvyslancem jsem probral otázky ekonomické spolupráce mezi Českou republikou a Koreou. Zabývali jsme se dopadem nezaměstnanosti, která je v obou zemích podobná, na hospodářský rozvoj,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Jednou z úspěšně rostoucích oblastí ekonomiky je cestovní ruch mezi oběma zeměmi. Česká republika se stává stále častějším cílem cest korejských turistů.

Vaši zemi navštíví ročně kolem 300 000 turistů z Koreje, i ve zdejším hotelu jsem potkal skupinu svých krajanů. Olomoucký kraj zatím nepatří mezi hlavní destinace turistických výprav z mé domoviny, ale díky bohaté historii a přírodním krásám regionu by se to mohlo změnit,“ sdělil Seoung-hyun Moon.

Cestovnímu ruchu a lákání zahraničních návštěvníků přikládá Olomoucký kraj velkou důležitost.

Turismus je výhodný tím, že dokáže vytvářet pracovní místa po celém regionu. Náš kraj není jen Olomouc, je tu řada historických i technických památek a lázeňských zařízení, které mohou zaujmout turisty i z tak exotických zemí jako je Korea,“ dodal hejtman Ladislav Okleštěk.

Korejský velvyslanec se při své návštěvě regionu setkal i s primátorem města Olomouce a zúčastnil se pocty českému vojenskému kaplanovi Emilu Kapounovi. Ten působil u amerických jednotek v korejské válce.

Olomoucký kraj navštívil velvyslanec Korejské republiky Seoung-hyun Moon

Poslední změna 25. 04. 2017 13:28:52