Olomoucký kraj má nového hejtmana. Region povede Ladislav Okleštěk

27. 02. 2017

Zastupitelé Olomouckého kraje dnes na svém zasedání odvolali z funkce hejtmana i radního Olomouckého kraje Oto Koštu. Nahradí ho dosavadní neuvolněný člen Rady Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Jednou z prvních věcí, které mě ve funkci hejtmana čekají, je předložení programového prohlášení současné krajské rady. Dále bych se chtěl zaměřit na krajský úřad. Budu se s jeho paní ředitelkou bavit o strukturách a provedeme analýzu,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Uvolněné místo v jedenáctičlenné Radě Olomouckého kraje obsadí na základě rozhodnutí zastupitelů Alena Adamíková z hnutí ANO 2011.

Zastupitelstvo Olomouckého kraje sestává z 55 členů. Na základě výsledků krajských voleb obsadilo šestnáct míst hnutí ANO 2011, devět křesel má ČSSD, sedm pozic patří KSČM a stejný počet připadl Koalici pro Olomoucký kraj společně se starosty. Šest míst získali Starostové ProOlomoucký kraj a shodně po pěti křeslech pak ODS a SPD + SPO.

Olomoucký kraj má nového hejtmana. Region povede Ladislav Okleštěk

Poslední změna 27. 02. 2017 16:54:05