04. 01. 2017

Jubilejní desáté Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji odstartuje v sobotu 7. ledna 2017 na zimním stadionu v Přerově a ve zlínské PSG Areně. Mladé české naděje se hned v úvodu šampionátu představí na přerovském ledu v duelu s Japonkami.

„Jako velkého hokejového fanouška a bývalého aktivního gólmana fakultního týmu mě nesmírně těší, že jsme se letos mohli společně se Zlínským krajem stát hostiteli Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji. Na diváky čeká ten nejlepší ženský mládežnický hokej a je skvělé, že se napínavá utkání o titul mistryň světa odehrají kromě Zlína také v Přerově,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Mistrovství světa žen do 18 let má i letos osm účastníků. Kromě Češek tak fanoušci uvidí výběr Kanady, USA, Švédska, Ruska, Finska, Japonska a Švýcarska.

„Třeba se dočkáme překvapení, pokud některý z týmů dokáže přerušit nadvládu Spojených států a Kanady z posledních let. V Každém případě bude nepochybně stát za to spojení sportovního mistrovství a dívčí krásy,“ doplnil hejtman Košta.

Turnaj vyvrcholí v sobotu 14. ledna 2017 na zimním stadionu v Zlíně.

Více informací o Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji najdete na: http://u18worldwomen2017.iihf.com/cz - cesky

Olomoucký kraj bude společně se Zlínským regionem hostit šampionát ženských hokejových nadějí          foto: Mezinárodní federace ledního hokeje

Poslední změna 04. 01. 2017 11:18:33