Obce Olomouckého kraje mají stále možnost zúčastnit se soutěží "Obec přátelská rodině 2017" a "Obec přátelská seniorům 2017"

23. 05. 2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR prodloužilo termín pro podávání žádostí v rámci soutěže „Obec přátelská rodině 2017“ a soutěže „Obec přátelská seniorům 2017“. Termín pro podávání žádostí byl stanoven do 2. 6. 2017 včetně (rozhodující je datum uvedené na razítku pošty).

Odbor rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny PSP ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí pro rodinu a Svazem měst a obcí ČR vyhlásil nový ročník soutěže „Obec přátelská rodině 2017“.

Oproti předchozímu ročníku soutěže Obec přátelská rodině došlo ke zjednodušení a zkrácení dotační žádosti (přihlášky). Větší přehlednost a použití jasných otevřených/uzavřených otázky v přihlášce zajisté přivítají i zájemci o účast v soutěži Obec přátelská seniorům 2017. U soutěže došlo rovněž ke sjednocení ročníku soutěže a roku, kdy je soutěž realizována.

Soutěž „Obec přátelská seniorům 2017“ je vyhlášena poprvé a to ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace. Obou soutěží se i v letošním roce mohou zúčastnit a získat tak titul „Obec přátelská rodině 2017“ a „Obec přátelská seniorům 2017“ všechna města, obce, statutární města
a městské části nebo obvody statutárních měst z celé České republiky. Své síly poměří v pěti velikostních kategoriích podle počtu obyvatel.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujete prosím referentku Oddělení metodické podpory: Mgr. Kristýnu Bálkovou (tel: 221 922 819, kristyna.balkova@mpsv.cz) nebo Mgr. Lenku Reinosovou  (tel: 221 922 260, lenka.reinosova@mpsv.cz).

Přihlášky do soutěží je možné zasílat do 2. 6. 2017. Veškeré dokumenty k oběma soutěžím, včetně žádosti o dotaci (přihlášky) naleznete zde: http://www.mpsv.cz/cs/14475

Poslední změna 23. 05. 2017 13:49:57