Nový CENTRAL EUROPE vyhlásí první výzvu k předkládání žádostí

10. 02. 2015

Řídící orgán programu CENTRAL EUROPE 2020 vyhlásí ve čtvrtek 12. února 2015 první výzvu k předkládání projektových žádostí. Až 80 milionů eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj bude určeno na nové projekty zaměřené na posílení regionálních inovací, snížení nízkouhlíkových emisí, ochranu přírodních a kulturních zdrojů a zlepšení dopravní spojení.

Stejně jako v programovém období 2007–2013 bude i program CENTRAL EUROPE 2020 zaměřen především na podporu aktivit neinvestičního typu. Oprávněnými žadateli jsou zástupci z řad veřejných i soukromých subjektů, tj. místní, regionální orgány veřejné správy, regionální rozvojové agentury, nevládní organizace, vzdělávací instituce, univerzity, atd. Pro příjemce z České republiky zůstává zachován podíl spolufinancování způsobilých výdajů projektu ve výši 15 %.

Veškerá dokumentace k první výzvě bude zveřejněna zde: http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Fondy-EU/2014-2020/Operacni-programy/OP-nadnarodni-spoluprace/Novinky/NARODNI-INFODEN-K-1-VYZVE-PROGRAMU-SPOLUPRACE-CENT

Poslední změna 10. 02. 2015 09:27:00