Nové memorandum řeší rozvoj zemědělství a ochranu přírody

25. 10. 2023

Zástupci Olomouckého kraje, střední zemědělské školy v Přerově, okresní organizace Českého svazu chovatelů v Přerově a tamní radnice podepsali v úterý 24. října memorandum o partnerství. Jeho náplní je podpora a rozvoj zájmové a osvětové činnosti v oblasti zemědělství a ochrany přírody.

„Chceme všichni společně přispět k tomu, aby se zejména mezi mladými lidmi rozvíjel zájem o ochranu přírody, chovatelství a zemědělství. Memorandum si zároveň klade za cíl také rozvoj společensky aktivního života obyvatel regionu,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Zemědělská škola a chovatelský svaz budou podle ujednání memoranda posilovat vzdělávací činnost v oblasti ochrany přírody a zemědělství, a to například formou pořádání osvětových akcí nebo organizováním kroužků. Ve střední zemědělské škole například plánují zřídit nový jezdecký oddíl pro žáky i veřejnost.

„Úlohou kraje a města Přerova bude především propagace těchto aktivit a také finanční podpora vzdělávacích a osvětových akcí,“ doplnil Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Nové memorandum řeší rozvoj zemědělství a ochranu přírody

Poslední změna 25. 10. 2023 15:48:18